CESTA Z ČR

Ahoj holky a kluci,

dnes se s vámi chci podělit o začátek našeho příběhu. Jak vlastně vzniklo to, že jsme teď s rodinou na neurčito v zahraničí a že mám tu možnost pro vás natáčet lekce jógy z Karibiku?

Byl únor roku 2020 a my plánovali jednu z našich cest do zahraničí. Já i můj muž jsme vždy milovali cestování a nezanevřeli jsem na něj ani po založení rodiny. Nevidíme téměř žádná úskalí v cestování s dětmi. Ba naopak – naše děti kolikrát vše zvládají jednodušeji než my dospělí.

Tenkrát jsme se rozhodli pro cestu do Indonésie – na naše oblíbené Bali a přilehlé ostrovy. Koupili jsme letenky, naplánovali ubytování a zkrátka vše, co chceme stihnout a vidět. Prostě běžné věci, které předchází každé cestě. Měli jsme také v plánu to, že na část pobytu za námi přijedete i vy na jógový retreat…

Vše již bylo připravené. Jenže v březnu přišel COVID a bylo po cestě. Hranice se uzavřely a nebylo možné vycestovat. Nezbývalo nic jiného, než to nějak překousnout a cestu odložit. Se zrušením cesty, na kterou jsme se dlouho těšili, přišla další rána. Kvůli epidemii jsme museli uzavřít naše jógové studio, které společně s mým mužem provozujeme v Ostrově u Karlových Varů. Přišli jsme tak i o naši obživu.

O tom ale jindy…

Situace byla relativně zoufalá (ostatně to si všichni pamatujete) a my tak nějak tušili, že to nebude otázka pár týdnů ani měsíců. Očekávali jsme, že s příchodem podzimu se vše opět zhorší, a tak jsme si doma sedli a domluvili se, že musíme zmizet. Že zima bude dlouhá a těžká, že nechceme sedět zavření doma u televize, na kterou stejně běžně nekoukáme, a že chceme dětem i sobě dopřát více, než bychom mohli za nouzového stavu v ČR.

Začali jsme tedy pomalu plánovat…

Věděli jsme, že když už odletíme pryč, tak že chceme do tepla. Evropu jsme tedy rovnou vynechali a začali se poohlížet po jiné destinaci. Asie byla téměř celá uzavřená nebo bylo velmi obtížné se do ní dostat. Tam jsme tedy také nemohli. Moc míst na výběr nezbývalo…

Jako nejlákavější varianta nám připadala Dominikánská republika, pro kterou jsme se nakonec rozhodli. Strávit zimu v Karibiku nám připadalo jako fajn nápad, a i veškeré nutné podmínky, které jsme pro vstup do země museli splnit, byly realizovatelné. Stačilo odložit obavy a prostě to jen chtít uskutečnit. A také jsme na cestu do této destinace mohli použít vouchery ze zrušeného letu na Bali.

Já sama mám velkou výhodu v tom, že mého muže cestování a celá příprava opravdu moc baví, takže jsem se nemusela prakticky o nic starat. Jen zabalit kufry…

Zbývalo „zazimovat“ naše studio jógy, připravit na náš odjezd i naše bydlení, postarat se o auto a mohli jsme vyrazit do Karibiku. Do Dominikánské republiky, kde jsme mimochodem ještě nikdy předtím nebyli, ale už jsme ji měli v hledáčku pro náš další budoucí jógový retreat.

A jak to bylo dále? Jaká byla cesta? O tom vám napíšu zase příště.

Sledujte můj blog a sociální sítě, ať víte o všech novinkách.

Kup si členství a jóguj se mnou z Karibiku.

S láskou 

Vaše PETRAKI

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů